Odbiory domów i mieszkań

Profesjonalne odbiory domów i lokali usługowych

Przeprowadzamy profesjonalne odbiory domów i innych lokali użytkowych. Pomagamy w skompletowaniu dokumentacji powykonawczej i  uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.

Odbiory lokali w stanie deweloperskim

Kupiłeś nowe mieszkanie? Deweloper ukończył budowę Twojego domu? Przychodzi więc czas na jego odbiór, do którego warto się porządnie przygotować. Dokładne sprawdzenie mieszkania przed odbiorem kluczy może pomóc uniknąć straty czasu i pieniędzy. Dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze lokalu od dewelopera czy spółdzielni – bo to najlepszy moment, żeby zgłosić niedoróbki i zmusić wykonawcę do ich poprawienia. Odbioru najlepiej dokonywać w dzień, gdy jest dobre oświetlenie. W ten sposób łatwiej będzie wychwycić ewentualne wady. Ważne, aby do odbioru podchodzić na spokojnie. Nie ma co się przejmować, gdy przedstawiciel dewelopera nas popędza. Przy odbiorze lokalu warto sprawdzić każdy szczegół, bo mieszkanie będzie Ci służyło przez lata i nie ma sensu później dopłacać do ewentualnych napraw.

Nasze wizyty odbiorowe

W trakcie naszej kontroli możemy sprawdzić m.in.: wymiary pomieszczeń, pionowość ścian, kąty proste, jakość tynków i posadzek, okna, szyby, parapety, drzwi i zewnętrzne, prawidłowość wykonania instalacji elektrycznej, prawidłowość wykonania instalacji wodnej i kanalizacyjnej, grzejniki, instalację wentylacyjną, balkony, tarasy, garaże, piwnice, miejsca postojowe. Przeglądu lokalu dokonują zwykle dwie osoby: doświadczony inżynier posiadający uprawnienia budowlane oraz pomocnik. Posiadamy własny, profesjonalny sprzęt, niezbędny do wykonania sprawdzeń i pomiarów.

Przykłady ujawnionych  usterek